Золоті ланцюжки

Золоті ланцюжки – класичне доповнення індивідуального стилю

Золоті ланцюжки – універсальні прикраси, які обов'язково присутні в жіночих скриньках і колекціях чоловічих аксесуарів. Створені з ланок різного розміру, форми і дизайну, прикраси мають абсолютно різний характер. Витончені, тонкі ланцюжки ажурного плетіння відображають романтичність жіночої натури, її бажання підкреслити красу лінії шиї і викликати захоплені погляди. Чоловічі ланцюжки – досконала протилежність жіночим. Вони масивні, солідні, мають значні розміри. Їх ланки – широкі і великі, а плетіння не відрізняється витонченістю ліній, скоріше, навпаки, вражає навмисною брутальністю, справжньою чоловічою харизмою.

Історія прикрас

Ланцюжки вважаються одними з найстаріших прикрас зі своєю власною історією. Вперше аксесуари для шиї, що складаються з безлічі ланок, з'явилися в Стародавньому Єгипті і Греції. Спочатку вони були чоловічими прикрасами і, як і личить аксесуарам для сильної половини людства, мали значний вид, виготовлялися з великих ланок. Пізніше ланцюжки почали носити і жінки, і не тільки на шиї, але і на щиколотках, в зачісках. Ланки у жіночих моделей були витонченими, ажурними, легкими.

В країнах Європи розквіт популярності прикраси припав на XIII століття. Ланцюжки виготовляли із золотих ланок у вигляді ромбів, кілець, овалів. У ті часи ці аксесуари символізували високий статус свого володаря, його приналежність до знатного роду. Через непомірно високу ціну вироби могли собі дозволити тільки представники вищих станів.

До кінця XVIII століття прикраси створювалися ювелірами вручну, але з винаходом ланцюгов'язальних верстатів у Франції, аксесуари стали виготовляти механічним способом. Використання обладнання було значущим прогресом для ювелірної сфери:

  • ланцюгов'язальні верстати були схожі на швейні машинки;
  • пристосування повторювали рух рук ювеліра, надійно поєднуючи ланки;
  • забезпечили високу швидкість виробництва прикрас.

Винахід ланцюгов'язальних верстатів дозволив зробити золоті ланцюжки більш доступними за ціною і різноманітними по дизайну: короткі і довгі, плоскі і об'ємні, витончені і масивні.

Особливості золотих ланцюжків і види плетіння

Будучи надійним, легким в обробці і красивим дорогоцінним металом, золото чудово підходить для виготовлення ланцюжків. Прикраси з нього не потребують складного догляду, вони не чорніють і не втрачають розкішного сяйва з плином часу.

Завдяки безмежній фантазії ювелірних дизайнерів і можливостям сучасного обладнання, вдається створювати ланцюжки самих різних плетінь: від класичного способу з'єднання кілець до фантазійних, незвичайних рішень. Всього налічується більше 50 технік плетіння, кожна з яких вражає неповторним дизайном ланок, надійністю з'єднання кілець і красою прикраси. Але найбільшою популярністю користуються такі варіанти фіксації кілець:

  1. Якірне. Як видно з назви, цей спосіб нагадує те, як з'єднуються ланки ланцюга якоря -перпендикулярно. Існує і різновид цього плетіння – подвійний якір, коли одна ланка складається з двох кілець, і вони також з'єднуються перпендикулярно. Купити золотий ланцюжок в якірному плетінні можна як для чоловіка, так і для жінки.
  1. Панцирне. Цей вид з'єднання кілець має високу міцність і візуально нагадує спосіб виготовлення кольчуг – захисного одягу воїнів Київської Русі. Ланки ланцюга розташовуються в одній площині, а сам ланцюжок може мати два або три ряди послідовно з'єднаних ланок.
  2. Фантазійне. Назва плетіння багато в чому визначає форму ланок. Так з'явилася техніка «Love», де колечка виконані вигляді сердець; «Роза», де ланки нагадують квіткові бутони; «Равлик», де кільця ланцюга виготовлені у вигляді «будиночка» равлика.

Якщо ви хочете купити золотий ланцюжок в Україні, ознайомтеся з каталогом моделей нашого ювелірного інтернет-магазину «Золота країна». У нас представлений великий вибір виробів із золота, а також ланцюжки зі срібла. Прикраси радують різноманітністю дизайну, привабливою ціною і можливістю швидкої доставки в будь-яку точку України.

Читати повністю
Item(s) added to cart
Loading...