Ювелірні прикраси з гранатами

Прикраси з гранатом – символи пристрасті та палкого кохання

Прикраси з гранатом представлені в ювелірній мережі в багатій різноманітності дизайну, тоді як в світовій літературі мінералу, що нагадує рубінові зерна стиглого плода, присвячений тільки один твір. Як в 1911 році великого письменника О.І. Купріна надихнув образ мінералу на написання романтичної повісті про нерозділене кохання «Гранатовий браслет», так і майстрів ювелірного мистецтва камінь продовжує надихати на створення оригінальних, неймовірно красивих прикрас. Однак в ювелірному мистецтві, на відміну від літературного твору, соковитий і яскравий відтінок каменю уособлює пристрасну, палку любов, вогонь якої горить в серцях закоханих чоловіка і жінки.

У перекладі з латині назва мінералу «гранат» означає «зернистий», відображаючи схожість каменю з рубіновими, прозорими зернятками гранату, що переливаються на сонці. Примітно, що кристали мінералу мають округлу форму, що нагадує контури зерен корисного південного фрукта. Відтінок мінералу залежить від вмісту домішок марганцю, титану, заліза та інших включень, а глибокий червоний колір обумовлений домішкою хрому.

Історія ювелірних виробів з натуральними гранатами

Перші прикраси з гранатами були знайденi археологами в розкопках скіфських поселень, на берегах північного узберiжжя Чорного моря. Вже в ті далекі часи древні майстри виготовляли браслети, сережки, кільця, де в якості вставки використовували червоні кристали. Прикраси з гранатом любили мешканки Персії, де мінерал вважався «царським каменем», а носити його могли дозволити собі тільки дружини багатих чоловiкiв.

Цікавими є й інші факти про ювелірні вироби з насичено-червоним мінералом:

  • в Біблії говориться, що у великого творця Ковчега – Ноя був ліхтар, виготовлений з граната, і з його допомогою він освітлював дорогу до свого Ковчегу;
  • в Київській Русі з граната виготовляли не тільки прикраси, але й iншi вироби – грона смородини, горобини, винограду.
  • в Середні вiки мандрівники та воїни брали гранат в якості амулета, щоб він захищав їх від можливих поранень і неприємностей
  • будучи схожим за кольором на зернятка корисного, соковитого плоду, гранат дає своєму власникові енергетичне підживлення, дарує радість, оптимізм.

На початку ХХ століття на піку популярності в ювелірному мистецтві були срібні прикраси з гранатом. Цікаво, що це яскрава тенденція повертається знову, дозволяючи оцінити гармонію дуету червоного каменю і холодного «місячного» металу.

Гранат в прикрасах

Кристали невеликого розміру використовуються ювелірними майстрами при створенні прикрас, а великі зразки – для виготовлення декору, бус. На початку минулого століття каменi піддавалися огранюванню – кабошон (у вигляді півсфери або кулі), а пізніше для розкриття краси мінералу почали використовувати діамантову, ступінчасту та змішану види огранок. Після обробки при попаданні на мінерал променя світла на його поверхні утворюється чотирьох- або шестикутна зірка.

В ювелірному світі найбільш популярними вважаються такі варіанти дизайну прикрас з гранатами:

  • яскраво-червоному мінералу часто надають форму серця і інкрустують ним сережки і кільця, наділяючи ювелірні вироби романтичним характером;
  • палкий колір каменю красиво поєднується з холодним блиском фiанитiв і діамантів: це поєднання використовується при створенні кілець, сережок, кулонів;
  • мінерал часто піддається квадратному або прямокутному огранюванню – камені цієї форми застосовуються для інкрустації перснів зі срібла і золота;
  • камені краплевидної, клиноподібної огранки – ідеальні рішення для підвісок, де гранат нагадує зернятко однойменного стиглого плода.

Купити ці та інші золоті прикраси з натуральним гранатом можна на сайті нашого ювелірного інтернет-магазину «Золота країна». У каталозі представлений багатий вибір кілець, підвісок, браслетів, сережок на різний смак і за приємною ціною. Доставка прикрас виконується «Нової поштою» по всій Україні. Також у нас діє сервіс онлайн-бронювання ювелірних виробів на сайті. Їх можна забронювати онлайн, а приміряти і придбати – в магазині нашої ювелірної мережі в вашому місті.

Читати повністю
Item(s) added to cart
Loading...