Ювелірні прикраси зі смарагдами

Прикраси зi смарагдами – весняна родзинка вашого стилю

Прикраси з смарагдами мають особливу магію: навіть наймініатюрнiший камінь світло-зеленого відтінку наповнює простір свіжістю, створює відчуття весни, відволікає погляд від сірості та рутини буднів. Смарагд – камінь весни, романтичних почуттів, оновлення природи. Вдивляючись в гранi кристалу, що переливається, вгадуються відтінки першої зеленої трави, яка пробивається з-під снігу; згадується буйство зелених фарб влітку; народжуються асоціації з зеленню зимовою новорічною хвоєю.

Золоті прикраси зi смарагдом людство любить з глибокої давнини:

  • правителі Стародавньої Греції та Риму носили розкішні корони, багато прикрашені смарагдами та іншими дорогоцінними каменями;
  • зелений кристал шанували в Київській Русі, прикрашали їм святковий одяг правителів, предмети їх влади;
  • з благоговінням ставилися до смарагду в Індії, бо він уособлював родючість, багатство і силу стихії Землі;
  • в Ісламі смарагд символізує життя, перемогу добра над злом і вважається уособленням життєствердною філософії мусульман.

Чарівне сяйво кристалу, глибина його кольору, різна насиченість відтінків зеленого зачаровує подібно красі чарівної дівчини. Магії зеленого кольору опиратися марно і не потрібно, адже купити прикрасу зi смарагдами – це чудовий спосіб порадувати себе або здивувати близьку людину ювелірним виробом, про який вона давно мріяла.

Види обробки смарагдів

Дорогоцінний камінь зеленого кольору важко піддається ювелірної обробці, вимагаючи від майстра великого таланту, віртуозності та любові до своєї справи. При обробці смарагдів ювеліри залишають верхню частину кристалу плоскою і надають їй вид багатокутника. Щоб камінь красиво відбивав світло, бічним граням надають форму трикутників або трапеції, причому гранi знаходяться одна під одною, створюючи ефект багатошаровості. Подібна обробка дозволяє не тільки розкрити всю красу кристалу, але й захищає його від можливих пошкоджень.

Також для посилення декоративно-художніх якостей смарагду використовують метод, який почав вперше застосовуватися в Стародавньому Єгипті. Ювелірні майстри часів правління великої цариці Клеопатри покривали кристали рослинними оліями зеленого кольору. Масляниста рідина, проникаючи в пори камiння, заповнювала їх, посилюючи колір і роблячи поверхню однорідною. Схожу техніку використовують і в сучасному ювелірному мистецтві, а замість рослинних олiй застосовують спеціальні синтетичні засоби.

Чищення та зберігання прикрас зi смарагдами

Щоб улюблені сережки, кільце, кольє або інші ювелірні вироби, інкрустовані смарагдами, довго радували своїм сяйвом і красою, необхідно дотримуватися правил по їх очищенню і зберіганню.

  1. Не можна мити прикраси із застосуванням абразивних чистячих засобів, мильного розчину і рідких миючих складів.
  2. Якщо виріб забруднився, краще не ризикувати і віднести його до ювеліра, де фахівець очистить прикрасу за допомогою спеціальних засобів.
  3. Ставтеся до прикрас дбайливо і акуратно: надягайте їх тільки тоді, коли вже зробили макіяж і нанесли парфумерію.
  4. Крем для рук використовується до того, як надягнете кільце, щоб жирна основа косметичного засобу випадково не потрапила на коштовність.

Смарагд легко піддається механічних пошкодженням, тому, щоб уникнути них, його потрібно правильно зберігати. Визначте йому спеціальне місце в окремій скриньці без прикрас з іншими каменями, які можуть подряпати кристал. Рекомендується зберігати сережки, підвіски, кільця з смарагдами в окремих коробочках на оксамитової основі, в закритому вигляді, далеко від вологи і сонячних променів.

Щоб купити прикраси з натуральним смарагдом, ознайомтеся з каталогом ювелірних виробів з цим каменем, представленим в нашому інтернет-магазині «Золота країна». Ціна залежить від ваги каменю і виробу в цілому, способу огранювання кристалу, складності дизайну. У нас також широко представлені прикраси з рубіном, аметистами, сапфірами, гранатами та іншим дорогоцінним камiнням. Замовлення ювелірних виробів можна зробити по телефону або на сайті з доставкою в будь-яке місто України.

Читати повністю
Item(s) added to cart
Loading...