Новини

Як почистити золото в домашніх умовах: секрети та правила

Улюблені прикраси стали менше блищати? Це перший сигнал до того, що настав час чищення. Яким би дбайливим не було поводження, згодом на золотих виробах накопичуються пил, залишки косметики та парфумерії, виділення сальних і жирових залоз. Виникає логічне питання: як почистити золото, щоб повернути йому первинну красу та не завдати шкоди? Це нескладно, але слід дотримуватись певних правил.

Для чого чистити золоті прикраси

Правильний догляд за коштовностями дозволяє зберегти їхню естетичну привабливість, блиск і яскравість каменів. Вибираючи спосіб обробки каблучок, сережок та інших прикрас у домашніх умовах, важливо враховувати не тільки тип виробу (наявність або відсутність вставок), а й ступінь забруднення.

Розібратися про те, як почистити золото вдома, нескладно. Існує багато простих, але ефективних методів. Перше, що треба засвоїти: важлива періодичність. Виконувати ґрунтовне чищення варто 1-2 рази протягом місяця. Це допоможе унеможливити утворення застарілих забруднень, боротися з якими набагато складніше.

Важливо: Рекомендується простий щоденний догляд. Достатньо перед відправкою на зберігання протирати браслет, сережки або каблучку сухою м'якою тканиною.

Як почистити золото в домашніх умовах

Є три універсальні способи очищення коштовностей:

  1. Полірування. Найпростіший метод видалення забруднень за допомогою м'яких серветок з оксамиту або повсті, спеціальних паст або гумки. Таку обробку можна виконувати щодня. Вона надає виробу блиску та вишуканого глянцю.
  2. Замочування. Припускає приготування спеціальних розчинів. Підходить не для всіх прикрас. Очищувальною речовиною може бути сіль, рідке мило, перекис водню тощо.
  3. Механічна обробка. Допомагає розібратися, як почистити золото в домашніх умовах, якщо забруднення виявилися значними та застарілими. Потрібні спеціально призначені для ювелірних виробів засоби з неагресивними абразивними частинками, які також забезпечують ефект полірування.

Важливо знати: золоті прикраси з камінням не можна кип'ятити. Для очищення білого металу не рекомендується використовувати оцет — він може зіпсувати коштовність.

Чищення прикрас без каміння

Існує багато ефективних способів, як почистити золоті прикраси, не вдаючись до допомоги ювеліра. Для цього використовуються підручні засоби та речовини:

  1. Нашатирний спирт. Потрібно 5–7 крапель на склянку теплої води. В отриманий розчин опустити коштовність на 30 хв. Вийняти прикрасу та промити під проточною водою. Просушити та натерти до блиску сухою м'якою серветкою.
  2. Оцет. Розвести з водою у пропорції 1:1. Опустити коштовність у розчин на 10–15 хв. Вийняти виріб, почистити м'якою щіткою. Промити під проточною водою та просушити. Натерти м'якою серветкою.
  3. Рідке мило. Розчинити 1 ч. л. речовини у склянці води кімнатної температури. Опустити прикрасу на період від 20 хв до 1,5-2 годин, залежно від ступеня забруднення. Періодично очищати поверхню за допомогою м'якої зубної щітки. Промити виріб під проточною водою та натерти сухою тканиною.

Важливо враховувати: мильний розчин, лимонна кислота, сода ідеальні для чищення жовтого та червоного золота. Для білого краще використовувати медичний спирт чи нашатир.

Особливості чищення виробів із камінням

Видаляти забруднення з коштовностей, зокрема оригінальної дизайнерської форми, досить легко. Складним завданням може бути пошук рішення, як чистити золото з камінням. Безпечні способи:

  1. Нашатир із милом. Додати на склянку теплої води рівну кількість обох речовин (приблизно по 1 ч. л.). Опустити золоту прикрасу з камінням у розчин на 1-2 год. Акуратно потерти м'якою щіточкою. Промити під проточною водою, просушити. Такий спосіб добре допомагає очищати золото з діамантами.
  2. Сольовий розчин. У склянці води ретельно розчинити 2-3 ст. л. кухонної солі (повністю, щоб частинки, що збереглися, не подряпали коштовність) і опустити прикрасу на 8–10 год. За допомогою м'якої щітки ретельно почистити місця кріплення каменів, промити виріб під проточною водою та добре просушити.
  3. Зубна паста. Нанести невелику кількість на серветку з мікрофібри або замші, протерти прикрасу круговими рухами, не докладаючи надмірних зусиль, а потім промити під проточною водою. Просушити та натерти за допомогою сухої м'якої тканини.

Важливо знати: чистити золото за допомогою паст, що відбілюють, не рекомендується. Вони можуть містити абразивні частинки, здатні залишити подряпини. Оптимально вибирати безбарвну гелеву пасту.

Насправді способів, як чистити золото в домашніх умовах, значно більше. Якщо впевненості у правильності виконуваних дій немає, краще звернутися за професійною допомогою та віднести прикрасу до ювеліра.

Залиште свої дані, ми зв'яжемося з вами найближчим часом

Каталог
Особистий кабінет
Shopping cart
Магазини
Передзвонити